Strona główna
Nasza działalność


Ogłaszamy konkurs „Recyklingowe Przedszkole” Drukuj
poniedziałek, 21 maja 2018 11:50

   Miejskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej sp. z o.o. w Chełmie przygotowało kolejną ofertę dla przedszkoli z terenu naszego miasta. Akcja ma na celu inspirować najmłodszych oraz rodziców i opiekunów do podjęcia wyzwania i wykonania recyklingowych zabawek i przedmiotów użytecznych dla placówki. Każde przedszkole może dostarczyć trzy  prace, z których najlepsze zostaną nagrodzone. Dodatkowo każda placówka przystępując do akcji otrzyma certyfikat „recyklingowego przedszkola”. Prace można składać w siedzibie MPGK do dnia 21.06.2018 r. do godziny 14.00 (pokój nr 22).

Regulamin

Załącznik 1 - karta zgłoszenia uczestnika

Załącznik 2 - klauzula zgody

Poprawiony: poniedziałek, 21 maja 2018 12:02
 
Kwiecień miesiącem edukacji o odpadach komunalnych Drukuj
środa, 16 maja 2018 12:58

   22 kwietnia przypadał Międzynarodowy Dzień Ziemi. W związku z tym pracownicy MPGK przeprowadzali cykl zajęć na temat poprawnej segregacji śmieci. Odwiedziliśmy wszystkie publiczne szkoły podstawowe, a także inne placówki oświatowe. W naszych spotkaniach wzięło udział łącznie 1624 uczniów. Dzieci uczyły się do jakiego pojemnika  należy wrzucać odpady oraz dlaczego warto segregować śmieci. 

 
Konkurs na kropelkę wody rozstrzygnięty Drukuj
wtorek, 10 kwietnia 2018 09:18

   W piątek 6 kwietnia ogłoszone zostały wyniki konkursu na formę przestrzenną kropli wody zorganizowanego z okazji Światowego Dnia Wody przez MPGK w Chełmie. Do siedziby spółki wpłynęło 66 prac. Nagrody zostały wręczone w dwóch kategoriach wiekowych: dla dzieci w wieku przedszkolnym i dla dzieci z klas 1-3 szkół podstawowych. Część prac otrzymało wyróżnienie. Nagrodzeni i wyróżnieni uczestnicy konkursu otrzymali zaproszenie na uroczyste wręczenie nagród i dyplomów. Dzieci miały okazję, żeby obejrzeć wystawę wszystkich złożonych prac, a także żeby zrobić pamiątkowe zdjęcie z MPGK-owską kropelką wody. Zapraszamy do zapoznania się z wynikami konkursu oraz galerią zdjęć z uroczystości.

Rozstrzygnięcie konkursu "Kropelka wody"

Foto galeria
 
Spotkanie z mieszkańcami na deptaku Drukuj
czwartek, 29 marca 2018 06:15

   W sobotę 24 marca kolejny raz zorganizowaliśmy stoisko promocyjne dla mieszkańców miasta. Tym razem okazją był przypadający dwa dni wcześniej Światowy Dzień Wody. Informowaliśmy  o walorach naszej wody z chełmskich wodociągów, ale nie tylko. Rozmawialiśmy również o zmianie systemu segregacji odpadów komunalnych w naszym mieście, który wszedł w życie od stycznia 2018 r. Pojawiła się również MPGK-wska kropelka, z którą każdy mógł sobie zrobić pamiątkowe zdjęcie.

Foto galeria
 
Chełmskie Dni Wody Drukuj
czwartek, 29 marca 2018 05:52

    22 marca przypada Światowy Dzień Wody. Z tej okazji zorganizowaliśmy Chełmski Tydzień Wody. Spotkaliśmy się z przedszkolakami i uczniami szkoły podstawowej. Pracownicy MPGK zorganizowali zajęcia na temat wody w Przedszkolu RAZEM oraz w Chełmskiej Bibliotece Publicznej przy ulicy Zachodniej dla uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 7. Wspólnie z dziećmi eksperymentowaliśmy z chełmską wodą i poznawaliśmy właściwości naszej kranówki. Dodatkowo MPGK-owska kropelka spotkała się z maluchami w bibliotece przy ul. Partyzantów. Rozmawiała o tym, że można pić wodę z kranu, ponieważ chełmska woda jest bogata w minerały. Na koniec odbył się seans filmowy, podczas którego dzieci obejrzały bajkę "Mały Książę".

 
« pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia »

Strona 3 z 10