Strona główna » EKO-edukacja » Nasza działalność
Prace konkursowe rozwieszone w Parku Miejskim Drukuj
niedziela, 18 grudnia 2016 15:52

   Zapraszamy wszystkich Chełmian do obejrzenia eko – łańcuchów wykonanych przez uczniów na konkurs zorganizowany przez MPGK. Prace zostały wykonane z plastikowych butelek, a ocenie komisji konkursowej podlegała długość i oryginalność wykonania łańcucha. W Parku Miejskim przy Hotelu Kamena zostały rozwieszone łańcuchy, które zdobyły I, II i III miejsce.

 
Konkurs rozstrzygnięty! Drukuj
środa, 14 grudnia 2016 15:03

   Właśnie zakończyło się uroczyste wręczenie nagród i podziękowań uczestnikom konkursu „Eko – łańcuch”. Zwyciężyła praca wykonana przez uczniów z klasy II a ze Szkoły Podstawowej nr  5 w Chełmie, który mierzył aż 29 metrów. Na drugiej pozycji znalazła się klasa III c ze Szkoły Podstawowej nr 5, która wykonała najbardziej oryginalny łańcuch. Trzecie miejsce przypadło klasie II a ze Szkoły Podstawowej nr 8 w Chełmie.

Więcej…
 
Lekcje o wodzie w szkołach podstawowych Drukuj
poniedziałek, 12 grudnia 2016 11:55

  W ramach programu „Eko – edukacja na wesoło” odwiedziliśmy uczniów podstawówek z miasta i gminy Chełm. Udział w zajęciach wzięło łącznie 211 uczniów. Zajęcia miały na celu pokazanie znaczenia wody w naszym życiu i pokazanie co możemy zrobić, żeby jej nie marnować. W programie chodziło o aktywizowanie młodych ludzi, naukę, ale i zabawę. Na realizację zadania MPGK uzyskało dofinansowanie z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Lublinie.
  Specjalne podziękowania kierujemy do placówek oświatowych, które zechciały wziąć udział w projekcie.

Foto galeria
 
"EKO-ŁAŃCUCH" - konkurs dla dzieci Drukuj
buy levitra środa, 23 listopada 2016 12:35

   MPGK Sp. z o.o. ogłasza konkurs pod nazwą EKO-ŁAŃCUCH skierowany do dzieci z chełmskich szkół podstawowych oraz terenu gminy Chełm. Przedmiotem konkursu jest wykonanie najdłuższego łańcucha świątecznego z butelek plastikowych. Termin wykonania i dostarczenia łańcucha upływa w dniu 9 grudnia 2016 roku. Na zwycięzców czekają nagrody. Wszelkie szczegółowe informację dotyczące konkursu zawiera regulamin konkursu.

Regulamin konkursu EKO-ŁAŃCUCH

Karta zgłoszenia do konkursu

 
Odwiedziny w chełmskich przedszkolach Drukuj
buy kamagra online poniedziałek, 14 listopada 2016 09:41

   buy priligy online W ostatnim tygodniu pracownicy MPGK przeprowadzili zajęcia edukacyjne na temat wody w  miejskich przedszkolach. Dzieci miały szansę zapoznać się ze sposobem wydobycia i uzdatniania wody, która płynie w naszych kranach. Zajęcia miały formę pogadanki połączonej z zabawą. Przedszkolaki mogły poznać sposoby oszczędzania wody, a także dowiedzieć się kilku ciekawostek na jej temat m. in.  tego, że można pić wodę z kranu, ponieważ jest bogata w minerały. W zajęciach wzięło blisko 200 przedszkolaków z przedszkola nr 2, nr 8, nr 11 i nr 13. Na realizację zadania MPGK uzyskało dofinansowanie z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Lublinie.

Foto galeria
 
« pierwszapoprzednia1234567następnaostatnia »

buy generic propecia online Strona 4 z 7