Strona główna
Nasza działalność


Nauka nowych zasad segregacji odpadów Drukuj
piątek, 23 marca 2018 09:04

   Rozpoczęliśmy cykl zajęć na temat nowej segregacji odpadów komunalnych. W poniedziałek 19 marca spotkaliśmy się z uczniami ze Szkoły Podstawowej nr 8 w Chełmie. Dzieci uczyły się gdzie należy wrzucać poszczególne śmieci. Dowiedziały się również co to są odpady problematyczne  i dlaczego muszą znaleźć się w PSZOK-u.

 
Światowy Dzień Wody 2018 - Konkurs Drukuj
wtorek, 20 marca 2018 11:08

   MPGK Sp. z o.o. ogłasza konkurs pod nazwą "Kropelka Wody" skierowany do dzieci z przedszkoli i szkół podstawowych. Przedmiotem konkursu jest wykonanie przestrzennej formy kropelki wody dowolną techniką. Termin wykonania i dostarczenia pracy upływa w dniu 4.04.2018 roku. Na zwycięzców czekają nagrody. Wszelkie szczegółowe informację dotyczące konkursu zawiera regulamin konkursu.

Regulamin konkursu

 Karta zgłoszenia uczestnika do konkursu "Kropelka wody"

 
Konkurs przyrodniczy w Zespole Szkół Budowlanych Drukuj
wtorek, 20 lutego 2018 14:10

   Już po raz kolejny MPGK było sponsorem w konkursie pn. "Potyczki architektoniczno - przyrodnicze" organizowanym przez Zespół Szkół Budowlanych i Geodezyjnych w Chełmie. Podczas imprezy gimnazjaliści z Chełma i okolic rozwiązywali zadania odnoszące się pielęgnacji zieleni i przestrzennego rozmieszczenia roślin. Jest to temat bliski pracy spółki, która w dużej mierze odpowiada za miejskie tereny zielone, szczególnie za skwery i ronda.
   Uczestnicy konkursu wysłuchali również prelekcji na temat odpadów komunalnych i nowego systemu segregacji odpadów. Usłyszeli również o zaletach recyklingu i możliwości zastosowania go we własnym domu i ogrodzie.

 
Listopadowe spotkania z przedszkolakami Drukuj
sobota, 02 grudnia 2017 09:50

   Po raz kolejny zorganizowaliśmy zajęcia dla najmłodszych na temat chełmskiej wody. Zajęcia przeprowadzone zostały w przedszkolu nr 2 i nr 10. Była pogadanka, eksperymenty naukowe i zabawy ruchowe. Dzieci mogły sprawdzić, jak się filtruje wodę, a także jakie właściwości ma woda z wodociągów i woda deszczowa. 

 
Kolejne spotkanie z mieszkańcami Drukuj
czwartek, 26 października 2017 07:00

   W sobotę 21.10.2017 r. po raz kolejny spotkaliśmy się z Chełmianami, żeby rozmawiać o wodzie, ściekach i odpadach komunalnych. Rozdawaliśmy materiały promocyjne, a najmłodsi mogli zagrać w grę planszową na temat odpadów. Na realizację działań edukacyjnych otrzymaliśmy dofinansowanie z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Lublinie.  MPGK-owska kropelka robiła pamiątkowe zdjęcia z mieszkańcami.

Foto galeria
 
« pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia »

Strona 4 z 10