Strona główna » EKO-edukacja » Nasza działalność
Kropelka Wody w chełmskiej bibliotece publicznej Drukuj
czwartek, 26 stycznia 2017 10:26

   Dziś Kropelka wody zawitała do Chełmskiej Biblioteki Publicznej. Dzieci dowiedziały się podstawowych informacji na temat wody takich jak skąd się bierze, w jaki sposób jest dostarczana do naszych domów oraz o tym, że można ją pić z kranu. Dzieci biorące udział w spotkaniu miały możliwość przywitania się z Kropelką wody oraz zrobienia pamiątkowego zdjęcia.

Foto galleria
 
Prace konkursowe rozwieszone w Parku Miejskim Drukuj
niedziela, 18 grudnia 2016 15:52

   Zapraszamy wszystkich Chełmian do obejrzenia eko – łańcuchów wykonanych przez uczniów na konkurs zorganizowany przez MPGK. Prace zostały wykonane z plastikowych butelek, a ocenie komisji konkursowej podlegała długość i oryginalność wykonania łańcucha. W Parku Miejskim przy Hotelu Kamena zostały rozwieszone łańcuchy, które zdobyły I, II i III miejsce.

 
Konkurs rozstrzygnięty! Drukuj
środa, 14 grudnia 2016 15:03

   Właśnie zakończyło się uroczyste wręczenie nagród i podziękowań uczestnikom konkursu „Eko – łańcuch”. Zwyciężyła praca wykonana przez uczniów z klasy II a ze Szkoły Podstawowej nr  5 w Chełmie, który mierzył aż 29 metrów. Na drugiej pozycji znalazła się klasa III c ze Szkoły Podstawowej nr 5, która wykonała najbardziej oryginalny łańcuch. Trzecie miejsce przypadło klasie II a ze Szkoły Podstawowej nr 8 w Chełmie.

Więcej…
 
Lekcje o wodzie w szkołach podstawowych Drukuj
poniedziałek, 12 grudnia 2016 11:55

  W ramach programu „Eko – edukacja na wesoło” odwiedziliśmy uczniów podstawówek z miasta i gminy Chełm. Udział w zajęciach wzięło łącznie 211 uczniów. Zajęcia miały na celu pokazanie znaczenia wody w naszym życiu i pokazanie co możemy zrobić, żeby jej nie marnować. W programie chodziło o aktywizowanie młodych ludzi, naukę, ale i zabawę. Na realizację zadania MPGK uzyskało dofinansowanie z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Lublinie.
  Specjalne podziękowania kierujemy do placówek oświatowych, które zechciały wziąć udział w projekcie.

Foto galeria
 
"EKO-ŁAŃCUCH" - konkurs dla dzieci Drukuj
środa, 23 listopada 2016 12:35

   MPGK Sp. z o.o. ogłasza konkurs pod nazwą EKO-ŁAŃCUCH skierowany do dzieci z chełmskich szkół podstawowych oraz terenu gminy Chełm. Przedmiotem konkursu jest wykonanie najdłuższego łańcucha świątecznego z butelek plastikowych. Termin wykonania i dostarczenia łańcucha upływa w dniu 9 grudnia 2016 roku. Na zwycięzców czekają nagrody. Wszelkie szczegółowe informację dotyczące konkursu zawiera regulamin konkursu.

Regulamin konkursu EKO-ŁAŃCUCH

Karta zgłoszenia do konkursu

 
« pierwszapoprzednia12345678następnaostatnia »

Strona 5 z 8