Strona główna
Nasza działalność


Wodne warsztaty z przedszkolakami Drukuj
wtorek, 21 marca 2017 16:11

p8 01   20.03.2017 r. zorganizowaliśmy warsztaty o wodzie w Przedszkolu Miejskim nr 8. W zajęciach uczestniczyły dzieci z wszystkich grup wiekowych. Wspólnie z przedszkolakami badaliśmy właściwości chełmskiej wody z kranu. Filtrowaliśmy i barwiliśmy wodę. Dzieci dowiedziały się również, jak oddziałuje woda w układzie naczyń połączonych i jak się zachowuje pod wpływem naporu powietrza. Sprawdzaliśmy też, czy to prawda, że woda jest muzyką. Przedszkolaki doskonale wiedziały jak oszczędzać wodę i do czego potrzebne są nam minerały.

Foto galeria
 
Lekcje o wodzie w Chełmskiej Bibliotece Publicznej Drukuj
wtorek, 21 marca 2017 09:26

    W piątek 17.03.2017 r. w ramach współpracy z chełmską biblioteką pracownicy MPGK przeprowadzili zajęcia na temat właściwości chełmskiej wody. Uczestniczyły w nich przedszkolaki z przedszkola nr 10. Dzieci chętnie odpowiadały na zadane pytania, a na koniec zrobiły plakaty reklamujące chełmską kranówkę. Spotkanie odbyło się w związku ze zbliżającym się Światowym Dniem Wody.

Poprawiony: wtorek, 21 marca 2017 09:34
Foto galeria
 
Kropelka Wody w chełmskiej bibliotece publicznej Drukuj
czwartek, 26 stycznia 2017 10:26

   Dziś Kropelka wody zawitała do Chełmskiej Biblioteki Publicznej. Dzieci dowiedziały się podstawowych informacji na temat wody takich jak skąd się bierze, w jaki sposób jest dostarczana do naszych domów oraz o tym, że można ją pić z kranu. Dzieci biorące udział w spotkaniu miały możliwość przywitania się z Kropelką wody oraz zrobienia pamiątkowego zdjęcia.

Foto galleria
 
Prace konkursowe rozwieszone w Parku Miejskim Drukuj
niedziela, 18 grudnia 2016 15:52

   Zapraszamy wszystkich Chełmian do obejrzenia eko - łańcuchów wykonanych przez uczniów na konkurs zorganizowany przez MPGK. Prace zostały wykonane z plastikowych butelek, a ocenie komisji konkursowej podlegała długość i oryginalność wykonania łańcucha. W Parku Miejskim przy Hotelu Kamena zostały rozwieszone łańcuchy, które zdobyły I, II i III miejsce.

 
Konkurs rozstrzygnięty! Drukuj
środa, 14 grudnia 2016 15:03

   Właśnie zakończyło się uroczyste wręczenie nagród i podziękowań uczestnikom konkursu "Eko - łańcuch". Zwyciężyła praca wykonana przez uczniów z klasy II a ze Szkoły Podstawowej nr  5 w Chełmie, który mierzył aż 29 metrów. Na drugiej pozycji znalazła się klasa III c ze Szkoły Podstawowej nr 5, która wykonała najbardziej oryginalny łańcuch. Trzecie miejsce przypadło klasie II a ze Szkoły Podstawowej nr 8 w Chełmie.

Więcej…
 
« pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia »

Strona 7 z 10