Strona główna
Nasza działalność


Lekcje o wodzie w szkołach podstawowych Drukuj
poniedziałek, 12 grudnia 2016 11:55

  W ramach programu "Eko - edukacja na wesoło" odwiedziliśmy uczniów podstawówek z miasta i gminy Chełm. Udział w zajęciach wzięło łącznie 211 uczniów. Zajęcia miały na celu pokazanie znaczenia wody w naszym życiu i pokazanie co możemy zrobić, żeby jej nie marnować. W programie chodziło o aktywizowanie młodych ludzi, naukę, ale i zabawę. Na realizację zadania MPGK uzyskało dofinansowanie z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Lublinie.
  Specjalne podziękowania kierujemy do placówek oświatowych, które zechciały wziąć udział w projekcie.

Foto galeria
 
"EKO-ŁAŃCUCH" - konkurs dla dzieci Drukuj
środa, 23 listopada 2016 12:35

   MPGK Sp. z o.o. ogłasza konkurs pod nazwą EKO-ŁAŃCUCH skierowany do dzieci z chełmskich szkół podstawowych oraz terenu gminy Chełm. Przedmiotem konkursu jest wykonanie najdłuższego łańcucha świątecznego z butelek plastikowych. Termin wykonania i dostarczenia łańcucha upływa w dniu 9 grudnia 2016 roku. Na zwycięzców czekają nagrody. Wszelkie szczegółowe informację dotyczące konkursu zawiera regulamin konkursu.

Regulamin konkursu EKO-ŁAŃCUCH

Karta zgłoszenia do konkursu

 
Odwiedziny w chełmskich przedszkolach Drukuj
poniedziałek, 14 listopada 2016 09:41

   W ostatnim tygodniu pracownicy MPGK przeprowadzili zajęcia edukacyjne na temat wody w  miejskich przedszkolach. Dzieci miały szansę zapoznać się ze sposobem wydobycia i uzdatniania wody, która płynie w naszych kranach. Zajęcia miały formę pogadanki połączonej z zabawą. Przedszkolaki mogły poznać sposoby oszczędzania wody, a także dowiedzieć się kilku ciekawostek na jej temat m. in.  tego, że można pić wodę z kranu, ponieważ jest bogata w minerały. W zajęciach wzięło blisko 200 przedszkolaków z przedszkola nr 2, nr 8, nr 11 i nr 13. Na realizację zadania MPGK uzyskało dofinansowanie z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Lublinie.

Foto galeria
 
Lekcje plenerowe na wesoło Drukuj
czwartek, 03 listopada 2016 11:07

   W ramach realizowanego projektu Eko - edukacji na wesoło zrealizowaliśmy wszystkie zaplanowane wycieczki na teren oczyszczalni ścieków Bieławin i ujęcie wody Trubaków. Odwiedziło nas 150 uczniów ze szkół podstawowych. Uczniowie czynnie uczestniczyli w zajęciach, szczególnie, że na koniec było zorganizowane ognisko. Dziękujemy szkołom za udział w projekcie i zapraszamy na wiosnę na kolejne lekcje w plenerze. Na realizację zadania MPGK uzyskało dofinansowanie z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Lublinie.

Foto galeria
 
Pierwsze wycieczki za nami Drukuj
poniedziałek, 24 października 2016 07:03

   W dniu 19.10.2016 r. pracownicy MPGK przeprowadzili pierwszą wycieczkę w ramach projektu "Eko - edukacja na wesoło - program dla dzieci z terenu miasta Chełm i gminy Chełm w wieku szkolnym i przedszkolnym". Dzieci ze szkoły podstawowej nr 8 w Chełmie odwiedziły oczyszczalnię ścieków Bieławin i ujęcie wody Trubaków. Pod okiem naszych pracowników poznawały specyfikę pracy w przedsiębiorstwie. Na ścieżce edukacyjnej rozwiązywały zagadki dotyczące wody, a na końcu odbyło się pożegnalne ognisko. Na realizację zadania MPGK uzyskało dofinansowanie z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Lublinie.

Więcej…
 
« pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia »

Strona 8 z 10