Strona główna
Nasza działalność


Prelekcja w Warsztacie Terapii Zajęciowej Drukuj
środa, 03 października 2018 10:28

   W dniu 2 października o właściwej segregacji odpadów, ich przetwarzaniu i wykorzystaniu w “drugim życiu” opowiadaliśmy w Warsztacie Terapii Zajęciowej w Chełmie. Dziękujemy za miłe przyjęcie :)

 
Wycieczka rowerowa na Trubaków Drukuj
wtorek, 25 września 2018 09:27

   W środę 19 września odwiedzili nas uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 8 w Chełmie. Wycieczka była nietypowa, ponieważ dzieci przyjechały na rowerach. Tradycyjnie zaczęliśmy od zwiedzania ujęcia wody i ścieżki edukacyjnej, a na koniec piekliśmy kiełbaski na ognisku.

 
Segregujemy razem z Chełmianką Drukuj
czwartek, 06 września 2018 12:16

   W niedzielę 2 września odbył się piknik rodzinny organizowany przez chełmską drużynę piłkarską. Postanowiliśmy skorzystać z okazji do rozmowy z mieszkańcami miasta na temat potrzeby i właściwego sposobu segregacji odpadów. Przygotowane zostały materiały na temat selektywnej zbiórki odpadów, a także liczne atrakcje dla najmłodszych...

 
Warsztaty recyklingowe w bibliotece Drukuj
wtorek, 31 lipca 2018 06:49

    W związku z prowadzoną edukacją na temat odpadów komunalnych i ich poprawnego segregowania, pracownicy MPGK przygotowali kolejną propozycję dla najmłodszych. Tym razem były to warsztaty recyklingowe, podczas których dzieci uczyły się w jaki sposób można wykorzystać śmieci. Warsztaty odbyły się w dniach 25-26.07.2018 r. w Chełmskiej Bibliotece Publicznej im Marii Pauliny Orsetti. Podczas zajęć dzieci przygotowały m. in. roboty i samochody z kartonowych pudeł, rakiety z rolek po papierze toaletowym, domki dla lalek i wiele innych ciekawych przedmiotów wykonanych ze śmieci. Najmłodsi wraz ze swoimi opiekunami mieli okazje podziwiać prace wykonane w ramach konkursu „Recyklingowe Przedszkole”, a także zagrać w wielką grę planszową o śmieciach.

Galeria foto
 
Konkurs „Recyklingowe Przedszkole” rozstrzygnięty Drukuj
czwartek, 05 lipca 2018 09:47

   W piątek 29.06.2018 r. w siedzibie MPGK odbyło się spotkanie z uczestnikami konkursu „Recyklingowe Przedszkole”. Tego dnia przedszkolaki wraz z rodzicami i opiekunami otrzymali nagrody i podziękowania za udział w naszym projekcie, a każde z reprezentowanych placówek przedszkolnych otrzymała zestawy pojemników do segregacji  śmieci. Upominki wręczał pan Andrzej Roguski – Prezes Zarządu MPGK wraz z członkami komisji konkursowej.  
   Prace konkursowe miały stanowić użyteczne dla przedszkola przedmioty wykonane ze śmieci. Pojawiły się huśtawki, grzechotki, zabawkowe kuchenki, przyborniki na kredki, tekturowe samochody i wiele, wiele innych. Pod koniec lipca prace konkursowe będzie można podziwiać w siedzibie Chełmskiej Biblioteki Publicznej im. Marii Pauliny Orsetti. Może uda się zainspirować mieszkańców naszego miasta do domowego recyklingu…
   Zachęcamy do zapoznania się z wynikami konkursu.

 
« pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia »

Strona 2 z 10