Strona główna
Kropla wody na buy levitra chełmskim deptaku Drukuj
czwartek, 19 października 2017 13:06

   17 października na chełmskim deptaku zorganizowaliśmy dla mieszkańców naszego miasta happening. Była to świetna okazja do rozmowy z Chełmianami na temat wody z wodociągów, sposobów korzystania z kanalizacji sanitarnej w naszych domach, a także nowych zasad segregacji odpadów komunalnych. Była nasza kropelka, która rozdawała przechodniom ulotki i drobne upominki. Można było obejrzeć nowoczesny sprzęt do inspekcji telewizyjnej kanalizacji sanitarnej wykorzystywany w codziennej pracy pracowników Zakładu Wodociągów i Kanalizacji.

Foto galeria
 
Chełmska młodzież na oczyszczalni ścieków Drukuj
wtorek, 17 października 2017 13:01

   W poniedziałek 16 października odwiedziła nas młodzież gimnazjalna ze szkoły podstawowej  nr 11 w Chełmie. Była to już druga grupa uczniów tej szkoły, która w ostatnim okresie zwiedzała oczyszczalnię Bieławin. Zorganizowaliśmy dla nich również zajęcia laboratoryjne, podczas których  sami mogli przeprowadzić doświadczenia chemiczne.

 
Porządki na buy generic propecia online terenie miasta Drukuj
środa, clomid online 11 października 2017 12:14

   Jak co roku rozpoczęły się  porządki miejskich terenów zielonych. Pracownicy MPGK od kilku dni koszą trawę, grabią  liście i dosadzają róże. W tym tygodniu planowane jest uporządkowanie trawników Górnej Dyrekcji i  Śródmieścia oraz sadzenie róż w parku międzyosiedlowym, na Górce i parku przy ul. Lubelskiej. 

 
Spotkanie z kropelką w Chełmskiej Bibliotece Drukuj
poniedziałek, 09 października 2017 12:02

   W piątek 6 października pracownicy MPGK spotkali się z przedszkolakami w chełmskiej bibliotece. Dzieciaki miały okazję obejrzeć jedną z najnowszych bajek pod tytułem „Sing”, ale wcześniej odwiedziła je nasza kropelka wody. Dzieci rozmawiały z nią na temat oszczędzania wody, o tym jak korzystać z kanalizacji sanitarnej i jak segregować odpady komunalne. Na koniec pogadanki było pamiątkowe zdjęcie. Po wszystkim dzieciaki były w doskonałych nastrojach, a większość z nich tańczyła na sali w rytm piosenek z bajki.

 
Zrealizowaliśmy I etap wniosku na eko – edukację Drukuj
czwartek, 05 października 2017 06:55

   4 października odbyła się ostatnia z wycieczek przewidzianych we wniosku dofinansowanego z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Lublinie. W ramach zadania odwiedzili nas gimnazjaliści z Zespołu Szkół nr 7 w Chełmie oraz dzieci z Zespołów Szkół w Uhrze i w Strupinie Dużym. To już kolejni uczniowie, którzy poznają tajniki chełmskiej kranówki…

Foto galeria
 
26.09.2017 Ogłoszenie o zbędnych składnikach majątkowych przeznaczonych do sprzedaży Drukuj
środa, 27 września 2017 07:26

Szczegóły oferty dotyczącej zbędnych składników majątkowych przeznaczonych do sprzedaży

 
buy clomid online Kolejny projekt edukacyjny MPGK Drukuj
poniedziałek, 25 priligy online września 2017 06:52

   Podpisaliśmy kolejną umowę o dofinansowanie z Wojewódzkim Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Lublinie. W ramach projektu zorganizowane zostaną happeningi dla mieszkańców naszego miasta, wycieczki dla uczniów na ujęcie wody Trubaków oraz seans filmowy dla przedszkolaków. Zamierzamy dotrzeć do jak największej grupy słuchaczy z informacjami na temat wody, ścieków i odpadów komunalnych. W dalszym ciągu uczyć dobrych praktyk ekologicznych, które można zastosować w codziennym życiu.

 
Realizujemy kolejną inwestycję Drukuj
środa, 13 września 2017 08:27

   Pracownicy MPGK rozpoczęli II etap budowy kanalizacji sanitarnej w rejonie ul. Kurpińskiego. Pierwsze roboty budowlane zostały ukończone w 2016 r. W tym roku wybudowane zostaną 273 m kanalizacji wraz z przepompownią ścieków. Całość inwestycji realizowana jest w ramach niskooprocentowanej pożyczki z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Lublinie.