Miejskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej.

Miejskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej Sp. Z o.o. w Chełmie we współpracy z Urzędem Miasta Chełm w ramach 27. Akcji Sprzątanie Świata-Polska zorganizowało konkurs „ Nakręcamy szkoły”, który polegał na zbiórce plastikowych nakrętek przez społeczność publicznych szkół podstawowych naszego miasta.


Zbieranie nakrętek to jedna z najpopularniejszych akcji społecznych, doskonale wpisująca się w tegoroczny temat przewodni ogólnopolskiego sprzątania – „Plastik? Rezygnuję. Redukuję. Segreguję.” Głównym celem naszego konkursu było propagowanie postaw proekologicznych, wprowadzenie nawyku selektywnego zbierania odpadów oraz wparcie osób potrzebujących. To wspólna akcja poszanowania środowiska, poprzez zaangażowanie i integrację społeczności lokalnych.

21 września br. nastąpiło podsumowanie akcji zbierania plastikowych nakrętek. Cieszymy się, że niemal wszystkie szkoły z entuzjazmem przystąpiły do zadań konkursowych. Do konkursu przystąpiło osiem szkół podstawowych z terenu miasta Chełm. Wspólnie udało się zebrać 643 kg nakrętek. Szczegółowe wyniki dla poszczególnych placówek przedstawiamy poniżej:

  1. Szkoła Podstawowa nr 7 im. gen. Władysława Sikorskiego – 201,5 kg
  2. Szkoła Podstawowa nr 5 im. Marii Konopnickiej – 173,5 kg
  3. Szkoła Podstawowa nr 11 im. Ireny Sendlerowej - 122 kg
  4. Szkoła Podstawowa nr 8 im. Bolesława Zygmunta Wirskiego – 69 kg
  5. Szkoła Podstawowa Specjalna nr 12 – 35 kg
  6. Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 3 z Oddziałami Integracyjnymi - 18,8 kg
  7. Szkoła Podstawowa nr 2 im. ks. Stanisława Staszica - 18 kg
  8. Szkoła Podstawowa nr 1 im. Tadeusza Kościuszki – 5,5 kg

Serdecznie gratulujemy zwycięskiej Szkole Podstawowej nr 7 im. gen. Władysława Sikorskiego, która zgromadziła największą masę nakrętek - 201,5 kg.

Dziękujemy wszystkim szkołom biorącym udział w akcji za zaangażowanie. Mamy nadzieję, że dla placówek oświatowych była to interesująca metoda pracy wychowawczej oraz wartościowy sposób na realizację wolontariatu.
Nakrętki zebrane w ramach Konkursu „ Nakręcamy Szkoły” zostaną przekazane Stowarzyszeniu Towarzystwo Przyjaciół Chełma i wspomogą osoby potrzebujące.
Zapraszamy wszystkich do dalszego zbierania nakrętek i umieszczania ich w specjalnych koszach - czerwonych „sercach”, zlokalizowanych w różnych częściach naszego miasta.

Informacja o plikach cookie

Informujemy, iż w celu optymalizacji treści dostępnych w naszym serwisie, dostosowania ich do Państwa indywidualnych potrzeb korzystamy z informacji zapisanych za pomocą plików cookies na urządzeniach końcowych użytkowników. Pliki cookies użytkownik może kontrolować za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dalsze korzystanie z naszego serwisu internetowego, bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej oznacza, iż użytkownik akceptuje stosowanie plików cookies.