Miejskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej.

W związku z przedstawioną na początku czerwca bieżącego roku informacją medialną na temat planowanego uruchomienia linii rozlewniczej dla butelkowania wody pochodzącej z chełmskiego ujęcia Bariera, Miejskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej Sp. z o.o. w Chełmie w porozumieniu z Prezydentem Miasta Chełm zwraca się do mieszkańców naszego miasta o zgłaszanie propozycji nazwy dla tworzonej marki wody źródlanej.

 

Przedstawiona na konferencji prasowej propozycja nazwy „Woda Króla Daniela” mimo, iż spotkała się z dużą aprobatą mieszkańców, wzbudziła kontrowersje ze strony historyków oraz osób chełmskiej przestrzeni publicznej i środowisk kresowych. Wyrażając głębokie zrozumienie oraz doceniając ważność inicjatywy produkcji wody w wymiarze ekonomicznym, sympatycy naszego regionu wskazują jednocześnie na kontrowersyjną historycznie postać Daniela Romanowicza, pozostającą w sprzeczności z identyfikacją chełmskiego dziedzictwa.

W trosce o zachowanie tożsamości kulturowej Spółka w porozumieniu z Miastem Chełm podjęła decyzję o wyborze nazwy dla lokalnej wody źródlanej przez społeczność lokalną. Wspólnie stworzona marka dla wody butelkowanej będzie dziełem mieszkańców, pobudzi naturalne skojarzenia z chełmską tradycją, stanowiąc oryginalny symbol wartości dla konsumentów. Spółka stoi na stanowisku, że lokalny charakter budowanej marki będzie bardziej wartościowy, jeżeli jej ambasadorami będą Chełmianie. Nazwa wskazująca na atuty naszego miasta pozytywnie wpłynie na jego wizerunek w przestrzeni publicznej.

Wspólny wybór symbolu, z którym utożsamiają się mieszkańcy, sprawi, że  społeczność Chełma poczuje się współwłaścicielami i współtwórcami marki. Spółka podkreśla, że planowana produkcja wody butelkowanej z założenia nie jest przedsięwzięciem nastawionym na zysk, a wynika z potrzeby zagospodarowania nadmiaru wody pobieranej dla odwodnienia kopalni kredy.

Informacja o plikach cookie

Informujemy, iż w celu optymalizacji treści dostępnych w naszym serwisie, dostosowania ich do Państwa indywidualnych potrzeb korzystamy z informacji zapisanych za pomocą plików cookies na urządzeniach końcowych użytkowników. Pliki cookies użytkownik może kontrolować za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dalsze korzystanie z naszego serwisu internetowego, bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej oznacza, iż użytkownik akceptuje stosowanie plików cookies.