Miejskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej.

 

Od poniedziałku 28 czerwca 2021 r. rozpocznie się akcja wydawania żółtych pojemników dla mieszkańców naszego miasta.

W ramach umowy z Urzędem Miasta Chełm, Spółka zakupiła kilka tysięcy żółtych pojemników o pojemności 240 litrów. Mieszkańcy zabudowy jednorodzinnej naszego miasta będą mogli nieodpłatnie odebrać kubły do selektywnego gromadzenia odpadów frakcji metale i tworzywa sztuczne.

Pojemniki można odbierać przy bramie wjazdowej do Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych przy ulicy Bieławin 5, w godzinach pracy Punktu (od poniedziałku do piątku 7-16 oraz w sobotę 7-14).

 

Odbioru może dokonać każdy właściciel nieruchomości, który złożył deklarację określającą wysokość opłaty za gospodarowanie odpadami – wystarczy tylko zabrać ze sobą dokument tożsamości, w celu podpisania umowy użyczenia. Mieszkańcy, którzy osobiście nie mogą stawić się w Punkcie, mogą udzielić pisemnego pełnomocnictwa do podpisu umowy i odbioru pojemnika dowolnie wybranej osobie.

wzór upoważnienia

Spółka zapewnia, że pojemników wystarczy dla wszystkich uprawnionych mieszkańców i będą wydawane sukcesywnie do czasu rozdysponowania całej puli 4500 sztuk. Jednocześnie Spółka przypomina, że do czasu odbioru pojemnika nadal należy gromadzić metale i tworzywa sztuczne  w dostarczanych przez Spółkę żółtych workach.

Serdecznie zapraszamy do odbioru pojemników, które zdecydowanie poprawią wygodę i estetykę segregowania odpadów, a także zwiększą bezpieczeństwo ich odbioru i zagospodarowania. Jest to również proekologiczna inicjatywa, zmniejszająca ilość powstałych odpadów w postaci worków przeznaczonych do segregacji.

 

Informacja o plikach cookie

Informujemy, iż w celu optymalizacji treści dostępnych w naszym serwisie, dostosowania ich do Państwa indywidualnych potrzeb korzystamy z informacji zapisanych za pomocą plików cookies na urządzeniach końcowych użytkowników. Pliki cookies użytkownik może kontrolować za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dalsze korzystanie z naszego serwisu internetowego, bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej oznacza, iż użytkownik akceptuje stosowanie plików cookies.